Historie

Historie chovatelské stanice Kari - Přílepy

Historie této chovatelské stanice je od roku 2000  ale zkušeností mám dosti, protože v naší rodině byl pes od mých dvou let. Začínali jsme s rodiči boxerem - to byl nejlepší pes na světě. Po jeho úmrtí jsme si pořídili malé černé knírače, pak rodiče pokračovali v čivavách, mopsovi a v současné době mají tibetsku dogou, kterou má i můj bratr - jsme zkrátka taková velká psí rodina.

Když jsem dospěla já pořídila jsem si jak jinak fenu zlatého boxera Kari Reslovka, která s mými  dcerami vyrostla a ony s ní. A k ní poté v roce 1995 po třech letech shánění přibyla bostonka Benži Im-Ka alias naše Betyna. S Betkou se nám štěňata nejdříve nedařila, ale pak přeci jen jsme měli dva odchovy, zkoušela jsem i třetí v osmi letech Betky, po prodloužení chovnosti, ale i když celý průběh březosti byl bez komplikací, porod dopadl velice špatně. Takže poučena vlastní zkušeností, ve věku feny kolem osmého roku již štěňata nikdy zkoušet nebudu.

No a teď k radosti zbytku rodiny jsme si pořídili "mimino Kimi", správně Xenie, ale to musíte uznat, nemůžu chodit po ulici a volat Xenie. Uvidíme co z ní vyroste. I přes svých pár měsíců s ní Val chodí na agility a docela jim to jde a za necelých 14 dní se chystají psí tábor agility. Jsem na ně obě zvědavá.

To je asi tak prozatím vše...

 

Pokračování rok 2018

Postupně u nás zůstala fenka Elba, která byla poslední narozené štěně z osmi štěňat v roce 2011. V roce 2016 jsem si pořídila fenku Kofí - Claire Tokelau a nakonec z posledního vrhu naší Elby jsme si nechali fenku Mery - Chiméru - která se narodila také jako poslední a již od narození měla přezdívku "malá Elba" .

Se všema psíma holkama jsem jezdila a občas ještě jedu na nějakou výstavu, ale už to nepatří k našim prioritám. Jsem šťastná když můžou běhat po zahradě, vyhřívat se na sluníčku a hlavně se mnou a s námi jezdí na různé výlety po naší krásné vlasti. Zkrátka jsou to naše čtyřnohé děti a jsme rádi když jsou všude kolem nás.

Snažím se aspoň 1x za rok potkat se na nějaké procházce či výletě s našimi přáteli a čtyřnohými kamarády z našich odchovů. Z mnohých  se stali naši přátelé a potkáváme se i vícekrát do roka. A já jim za to děkuji.       Romana